خانواده‌های پناهجویان در انگلیس زیر خط فقر به سر می‌برند
 بر اساس گزارش منتشر شده از سوی انجمن کودکان انگلیس، بیش از 10 هزار کودک خانواده پناهجویان مهاجر مجبور به زندگی در وضعیتی بسیار پایین‌تر از خط فقر هستند، چراکه مستمری که به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود، به طور تکان دهنده‌ای پایین‌تر از آنچیزی است که به خانواده‌های انگلیسی پرداخت می‌شود. 

آمار منتشر شده نشان می‌دهد که میزان مستمری پرداختی به این افراد در برخی از موارد کمتر از نیمی از مبلغی است که به خانواده‌های دیگر پرداخت می‌شود. 

همچنین این مستمری برخلاف مستمری عمومی که همه ساله به نسبت تورم افزایش می‌یابد، به ندرت از سوی سیاستمداران افزایش می‌یابد. 

انجمن کودکان انگلیس با "بسیار کم" خواندن این مستمری اعلام کرده است که پایین بودن این مبلغ موجب شده تا هزاران کودک در شرایط بسیار بد زندگی قرار بگیرند. بر این اساس یک پناهجو به طور متوسط تنها 37 پوند در هفته دریافت می‌کند، که این میزان کمی بیشتر از نیمی از مبلغی است که یک شهروند انگلیسی دریافت می‌کند. 

یک زوج انگلیسی با یک فرزند چهار ساله، می‌توانند مبلغ هفتگی 186 پوند دریافت کنند، در حالی که یک خانواده مهاجر در انگلیس تنها 125پوند در هفته دریافت می‌کند، که این مبلغ 66 پوند هم کمتر از خط فقر شدید در این کشور است. 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، "انور سالمون"، مدیر سیاستگذاری انجمن کودکان انگلیس می‌گوید: "نکته بسیار حیاتی در امر بازنگری در میزان پشتیبانی از پناهجویان این است که نیازهای کودکان در نظر گرفته شود و تلاش شود تا کودکان از فقر موجود خارج شوند." 

منبع: آفتاب‌‌نیوز :آفتاب: